Elektronická žákovská - II. stupeň

Vážení rodiče, 

ve středu 11. listopadu spustíme na webových stránkách školy elektronickou žákovskou knížku. Původně jsme zamýšleli její spuštění až od pololetí, abychom měli všichni dost času se s ní seznámit a na nové prostředí si zvyknout. Bohužel slibovaný návrat do škol 2. listopadu se neuskutečnil a současná situace napovídá, že úplný návrat všech žáků do lavic je v nedohlednu.  

Vzhledem k tomu, že distanční výuka je podle novely školského zákona povinná a školy mají zajistit hodnocení práce studentů, pokládáme její rychlé spuštění za jediný možný krok, jak Vás objektivně a včas informovat o výsledcích práce Vašich dětí. V elektronické žákovské knížce bude od pololetí také funkční třídní kniha, kde budete mít možnost sledovat absenci žáků. Tuto třídní knihu zatím nespouštíme, absence bude zaznamenávána pouze mezi známkami, nebo Vás o ní bude informovat třídní učitel dosavadním způsobem.  

Ve středu 11. listopadu Vám třídní učitelé odešlou na e-mail přihlašovací údaje a instrukce, jak postupovat při přihlášení do systému. Pokud byste měli nějaký dotaz, nebo potřebovali jakoukoli pomoc, obraťte se na třídního učitele Vašeho dítěte. 

Známky z distanční výuky se Vám budou objevovat v ŽK průběžně a do 20. listopadu (konce 1. čtvrtletí) vloží učitelé do systému také známky, které žáci nasbírali během prezenční výuky (tyto známky budou uvedeny pod datem 12. 10.). 

Chtěli bychom Vás také požádat, abyste si od dětí převzali jejich přihlašovací údaje do aplikace Microsoft Teams a občas se podívali, zda děti plní své školní povinnosti. Děti dospívají rozdílněproto i někteří starší žáci nemají ještě dostatek vůle, která by je vedla k svědomité práci. 

Děkujeme Vám za dosavadní spolupráci a věříme, že společnými silami zajistíme Vašim dětem kvalitní vzdělání i v této nelehké situaci. 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Kraj Vysočina
Škola spolupracující s Mensou
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)