Školní poradenské pracoviště

• Školní poradenské pracoviště (dále jen ŠPP) poskytuje bezplatné poradenské a konzultační služby žákům, jejich zákonným zástupcům a pedagogům.
  • Snaží se uvedeným subjektům pomáhat při zvládání a řešení výchovných, vztahových a výukových potíží.
  • Činnost Školního poradenského pracoviště je legislativně podpořena vyhláškou č. 27/2016 o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných a vyhláškou č. 197/2016 o poskytování poradenských služeb ve školách a školských zařízení.
  • Aktivity ŠPP na naší škole zajišťuje ředitelka školy, výchovný poradce a školní metodik prevence.
  • Spolupracujeme s PPP Žďár nad Sázavou, PPP Třebíč, SVP Velké Meziříčí, OSPOD MěÚ Velké Meziříčí a MěÚ Náměšť nad Oslavou, ÚP ČR Třebíč a Policií ČR.

ŠPP na naší škole pracuje ve složení:

• Mgr. Irena Martincová – ředitelka školy, martincova@zs-tasov.cz,  mob. 775 020 355
  • Mgr. Jana Křížová – výchovný poradce, krizova@zs-tasov.cz, mob. 775 361 318
    konzultační hodiny: čt 11.50 - 12.30 (po telefonické nebo písemné domluvě kdykoliv v dohodnutém termínu)
  • Mgr. Dana Novotná – metodik prevence, novotnad@zs-tasov.cz, mob. 605 854 094
    konzultační hodiny:  (po telefonické nebo písemné domluvě kdykoliv v dohodnutém termínu)

Hlavní oblasti činnosti:

1. výchova a vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
  2. prevence školního neúspěchu a problémy se školní docházkou
  3. péče o žáky nadané
  4. kariérní poradenství – profesní orientace žáků
  5. prevence a řešení problémového chování a sociálně patologických jevů

V rámci prevence absolvuje každoročně 1. a 6. ročník preventivní program od Centra primární prevence Spektrum ze Žďáru nad Sázavou. Programy probíhají ve dvou blocích v podzimních a zimních měsících.

Detailní informace o těchto programech zde