Výsledky Logické olympiády

V říjnu proběhla na naší škole Logická olympiáda. Tato soutěž pořádaná Mensou České republiky je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Zúčastnit soutěže se mohou děti již od 3 let, a proto jsme zapojili naši mateřskou školu. Zde jsme větší úspěch nezaznamenali, ale přihlášené děti si alespoň vyzkoušely zcela netradiční úlohy se kterými se běžně nesetkávají. Pracovali jsme na počítači, i toto byla pro většinu dětí nová zkušenost. Příští rok budou výsledky určitě lepší.

Děti ze základní školy už ale úspěchy zaznamenaly. Především musíme vyzdvihnout výkon Evičky Musilové (1. třída), Žanety Zezulové (5. třída) a Kláry Šlapalové (9. třída).

Evička se umístila lépe, než 87 % žáků v její kategorii.

Klára se umístila lépe, než 82 % žáků v její kategorii.

Žaneta se umístila lépe, než 73 % žáků v její kategorii.

Školní kolo skončilo následovně:

1. a 2. třída                       3. - 5. třída                         6. - 9. třída

1. místo                                Eva Musilová                 Žaneta Zezulová                Klára Šlapalová

2. místo                                Jáchym Střecha             Tina Koldová                     Marek Böhm

3. místo                                Eduard Zezula               Radim Rybníček               Lucie Palasová

Všem, kteří se do olympiády přihlásili moc děkujeme! Dále děkujeme šikovným deváťákům za asistenci nejmladším soutěžícím. Příští rok se určitě zase zúčastníme!