Den učitelů očima žáků 9. třídy

V pátek 22. 3. si deváťáci vyzkoušeli roli učitelů. Po vzájemné domluvě si rozdělili všech pět tříd prvního stupně a provázeli mladší spolužáky celým vyučováním. Přečtěte si, jak své působení zhodnotili.

Nečekala jsem, že prvňáci budou tak divocí. Lehce bych s nimi ztrácela nervy, kdybych je měla učit často.

Den učitelů se mi moc líbil, bylo to náročnější, než jsem si myslela, ale dokázala bych si představit, že by tohle bylo moje budoucí povolání.

1. TŘÍDA: Makovičková, Šulová

Poslední hodinu v češtině jsem si uvědomil, že malé děti ve druhé třídě mnohdy neumí ještě číst.

Tělocvik a čeština šly podle plánu, to mě bavilo hodně a prvouka byla taková pohodová, tam Patrik kreslil Márovi dinosaury.

Někteří žáci z nás měli respekt a někteří ne. Učitelem jsem nechtěl být a můj názor se nezměnil.

2. TŘÍDA: Musil, Zezula, Navrátil

Třeťáci dokonce nám učitelům dali malý dárek na uvítanou.

Pátek se mi líbil, zaujala mě práce učitele a překvapilo mě, jak je těžké naplánovat si celý den.

Na 100 % jsem si jistá, že to nebude moje práce.

3. TŘÍDA:  Barták, Libra, Katolická

Měli jsme štěstí na komunikativní třídu a skvěle spolupracovali. Uvědomili jsme si, jak je náročná práce učitele a jak důležitá je příprava na hodinu a že zabere hodně času.

Uvědomila jsem si, že člověk, který chce být učitelem, musí být empatický.

4. TŘÍDA: Pospíšil, Palasová, Fučíková

Poslední hodinu před tělocvikem jsme si s páťáky povídali, co by změnili, kdyby byli panovníci, a oni mluvili velice chytře, takové odpovědi by mě v páté třídě nenapadly.

Přišlo mi jednoduché vyučovat předměty jako je dějepis atd., ale matematika a čeština nám daly zabrat. Bavilo mě to a klidně bych si to zopakovala.

5. TŘÍDA: Bednářová, Šoukalová