Den Země na naší škole

Den Země na naší škole

V pátek 22. dubna proběhl celodenní projekt ke Dni Země.

Žáci 2. stupně prezentovali během prvních tří vyučovacích hodin svoji práci z hodin přírodopisu a chemie. Žáci 6. a 7. ročníku nás seznámili s životem kůrovce a popsali příčiny a dopady kůrovcové kalamity. Žáci 8. a 9. ročníku popsali složení palmového oleje, zakládání palmových plantáží a s tím související ničení deštných pralesů. V praktické části žáci vyrobili a ochutnali pralinky z karobového prášku, který je alternativou kakaa. Během následujících dvou hodin uklidili žáci v rámci akce Čistá Vysočina okolí školy a celého Tasova. Prezentace žáků naleznete zde

V pátek 22.dubna probíhal projektový den "Den Země" také na 1.stupni. Každá třída měla připravený svůj vlastní program. Všechny ale propojovalo téma ekologie, ochrany přírody, třídění odpadu a recyklace. S žáky jsme si povídali o tom, jak můžeme naši planetu chránit, jakým způsobem můžeme pomáhat přírodě, jakým důležitým faktorem je voda a proč bychom s ní měli šetřit, co je to slovo recyklace nebo proč třídíme odpad. Na základě těchto společných diskuzí vznikaly různé výstupy v podobě myšlenkových map, plakátků a příběhů. Žáci 1. - 3.ročníku si také vyrobili koruny v podobě planety Země. Na závěr tohoto projektového dne jsme stejně jako žáci druhého stupně vyrazili do okolí Tasova sbírat v rámci projektu Čistá Vysočina nepořádek. 

Fotografie naleznete zde

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Kraj Vysočina
Škola spolupracující s Mensou
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)