Exkurze do Olomouce - 9. ročník

Exkurze do Olomouce - 9. ročník

Žáci devátého ročníku byli ve dnech 29. 5. – 31. 5. 2023 na exkurzi v Olomouci. První den navštívili moc hezkou ZOO, kde měli nejprve program „Dotyková ZOO“ a poté je průvodce provedl nejzajímavějšími částmi zahrady. Na Svatém kopečku, kde ZOO leží, také navštívili Baziliku Navštívení Panny Marie odkud je vidět na celou Olomouc.

Úterní dopoledne bylo sportovní – Laser Game, odpoledne ve znamení historie. Na Horním náměstí si prohlédli orloj, radnici, vystoupali na radniční věž a hlavně si zvenku i zevnitř prohlédli Sloup Nejsvětější Trojice. Celou prohlídku centra absolvovali také s průvodcem. Večer byl ve znamení kultury – proběhla návštěva kina.

Poslední den navštívili interaktivní muzeum vědy Pevnost poznání Univerzity Palackého, kde si užili čtyři perfektní expozice.

Celá exkurze žáky také lehce seznámila s vysokoškolským životem. Bydleli na vysokoškolských kolejích a stravovali se v menze.

Exkurze se vydařila, počasí přálo a naši deváťáci na ni budou určitě vzpomínat.

Fotografie naleznete zde.

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Kraj Vysočina
Škola spolupracující s Mensou
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)