Exkurze na Městský soud Brno

Exkurze na Městský soud Brno

Dne 25. 4. 2023 se žáci devátého ročníku zúčastnili exkurze na MĚSTSKÝ SOUD BRNO. Jako přihlížející veřejnost měli možnost zúčastnit se tří soudních jednání z oblasti trestního práva.

 

                              Jednalo se o       zločin vydírání – v alkoholovém opojení se dostala skupina třech osob do                                              konfliktu, jeden z nich s nožem vyhrožoval druhému

                                                           přečin krádeže -  člověk bez domova odcizil ze základní školy dataprojektor,                                          usvědčila ho daktyloskopie

                                                     přečin nebezpečného pronásledování, vydírání, zločin ublížení na zdraví,                                                                    kterého se dopustil muž na své (nyní už bývalé) ženě (soudní znalec z oboru                                                            lékařství vypovídal  o zranění, které způsobil poškozené třemi výstřely).

 

U dvou jednání jsme si vyslechli rozsudek. Exkurze byla velice zajímavá, hlavně z pohledu prevence  (užívání návykových látek, domácího násilí, patologických vztahů, bezdomovectví, vyhrožování, krádeží). V červnu bychom se ještě rádi zúčastnili jednání z oblasti práva rodinného.

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Kraj Vysočina
Škola spolupracující s Mensou
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)