Jak probíhal výlet 1. stupně

Jak probíhal výlet 1. stupně

V úterý 14.června jsme s žáky prvního stupně vyrazili na školní výlet na hrad do Ledče nad Sázavou. Cesta nám netrvala dlouho, do hodiny a půl parkoval náš autobus pod ledečským hradem. Tam už jsme museli po svých. Slunečné počasí nás doprovázelo od rána, a proto byl příchod na hrad opravdu jako z pohádky. Na nádvoří nás přivítaly organizátorky a hned nás doprovodily na první část našeho programu – divadelní pohádku. Maňásci pejska a kočičky nám zahráli známou pohádku o tom, jak myli podlahu. Další kroky nás zavedly do útrob hradu. Čekala nás prohlídka dětského okruhu, kde jsme viděli sbírku medvídků, proběhli jsme se bludištěm a dozvěděli se, jaké pohádky a filmy se na hradě natáčely. Poté jsme se přesunuli do jedné k hradních místností a vyslechli si pověst o bílé paní, čertovi a baziliškovi, která místí hrad obestírá. Následná pauza na nádvoří nám přišla vhod. Děti měly možnost si nakoupit drobnosti, které pro ně byly připraveny ve stáncích, nasvačit se nebo si zatančit na hudbu, která hrála na nádvoří během celého dne. Někteří volný čas využili také k nákupu turistických vizitek, magnetů či pohledů. Tento krásný den jsme zakončili na ukázce agility. Viděli jsme mrštného belgického ovčáka, elegantní border kolii a energickou sheltii. Největším zážitkem pro děti byla samozřejmě možnost si pejsky pohladit. Školní výlet se vyvedl a všichni jsme si ho moc užili. 

Fotografie naleznete zde

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Kraj Vysočina
Škola spolupracující s Mensou
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)