Návštěva žáků 8. ročníku v AV ČR Brno

Návštěva žáků 8. ročníku v AV ČR Brno

Ve čtvrtek 3.11.2022 jsme se s žáky osmého ročníku vypravili do Brna. Zúčastnili jsme se programu, který pořádala AV ČR Brno v rámci Týdne Akademie věd. Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice. A co nás na akademické půdě čekalo? Účastnili jsme se SCIENCE SHOW, ve které nás předváděné experimenty přesvědčily o fyzikálních vlastnostech a chování materiálů, které jsme znali z hodin fyziky – magnetismus, síla, vakuum, kapalný dusík a na závěr – jak jinak – opravdový výbuch. Celým programem probíhala soutěž. Žáci osmého ročníku byli nejmladšími účastníky programu, a přesto se nenechali zahanbit. Z 80 účastníků se na pěkném 18 místě umístila Sylva Fučíková – velká gratulace! Akademie věd ukrývá ve svých laboratořích i nejvýkonnější elektronový mikroskop v Česku. Vidět jeho rozlišovací schopnost až 1 000 000: 1 na vlastní oči byl zážitek.

Festivalové minuty

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Kraj Vysočina
Škola spolupracující s Mensou
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)