Podzimní výlet do Třebíče

Podzimní výlet do Třebíče

Ve středu 2. 11. jsme se s žáky vypravili na podvečerní výlet do Třebíče – města památek UNESCO. Z Tasova jsme odjeli linkovým autobusem, 21 žáků ze 4.-9. ročníku doprovodily paní učitelky Chodáková, Zezulová a Šoukalová, i přes dušičkový termín nám počasí mimořádně přálo, bylo krásně teplo a jasno. Prvním cílem naší procházky bylo nově opravené Karlovo náměstí, jeho cenné renesanční domy a malá expozice archeologických nálezů z nedávné rekonstrukce. Naše procházka dále vedla přes Židovskou čtvrt, která patří k nejzachovalejším v Evropě a má jedinečný ráz. Žáci se dozvěděli, jak tato část města fungovala jako ghetto, k čemu sloužila synagoga a společně jsme hledali kameny zmizelých – mosazné dlažební kostky, vsazené do chodníku před domy obětí holokaustu. Takto jsme vystoupali až k areálu bývalého benediktinského kláštera k bazilice svatého Prokopa, prohlédli jsme si její okolí s výhledem na město i interiér chrámu, který je unikátní kombinaci středověkého románského a gotického slohu. Výlet jsme zakončili opět na náměstí, kde jsme užili poslední výhledy na město v kavárně na střeše hotelu, kde pro nás milá obsluha připravila teplý čaj. Děti se domů vrátily se spoustou zážitků a malým dárkem z infocentra – brožurou s mapkou a přehledem všech zajímavých míst, aby se do Třebíče brzy vrátily, třeba na rodinný výlet.

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Kraj Vysočina
Škola spolupracující s Mensou
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)