Praha očima našich žáků

Praha očima našich žáků

Školní výlet do Prahy

Ve čtvrtek 14.10 a v pátek 15.10 jsme společně s devátým ročníkem odjeli vlakem na školní exkurzi do Prahy.

Exkurze zahrnovala prohlídku několika pražských památek. Hned po příjezdu do Prahy jsme se šli ubytovat do Tyršova domu. Tento dům se nachází na jednom z nejkrásnějších míst Prahy, a to přesněji na ostrově Kampa.

Poté začalo naše dobrodružné prozkoumávání Prahy, které také zahrnovalo jízdu MHD, na kterou není nikdo z nás zvyklý. Naší první zastávkou byl starobylý Karlův most, který jsme prošli několikrát. Z Karlova mostu jsme zamířili na Staroměstské náměstí, o kterém jsme si pověděli něco z jeho historie a také jsme tam měli první rozchod. Ve dvě hodiny jsme se sešli a společně se podívali na slavný pražský orloj. Ze Staroměstského náměstí jsme se prošli k Lennonově zdi. Potom jsme vyrazili zpátky na Kampu, převlekli jsme se a večer nás čekalo divadelní představení Láska Nebeská v divadle Broadway. V tomto představení hrálo i několik známých tváří jako Milan Peroutka nebo Naďa Konvalinková.

Další ráno jsme si šli prohlédnout Pražský hrad, kde nás čekala prohlídka jak části Pražského hradu, tak i katedrály sv. Víta. Po návštěvě Pražského hradu jsme metrem dojeli na Václavské náměstí, kde nás čekal další rozchod. A pak už jsme jeli vlakem domů.

Všichni jsme si výlet moc užili a myslím, že to je nezapomenutelný zážitek jak pro nás, tak i pro paní učitelky.

Julie Chodáková, 8. ročník

 

Exkurze Praha

Výlet začal srazem v 6.50 na nádraží v Křižanově, kde jsme se všichni sešli a vlakem jeli směr Praha. Cesta proběhla dobře, jen u konce jsme půlhodinku stáli kvůli opravám trati. Toto zpoždění nám plány ale nijak nerušilo.

Okolo desáté hodiny jsme dorazili do Prahy. Následovala cesta tramvají až na Kampu, kde jsme se ubytovali v hostelu v Tyršově domu. Tento dům se nachází kousíček od říčky Čertovky a kdo by neznal Chobotnice z II. patra?

Potom nastal čas na prohlídku Staroměstského náměstí, kde jsme měli rozchod. Když jsme vše prohlédli a prošmejdili, vrátili jsme se na ubytovnu. Čekalo nás večerní představení a příprava na návštěvu divadla přece jen chvilku zabrala. O půl páté jsme všichni ve svátečním oblečení vyrazili do divadla Broadway na hru Láska nebeská. Byl to poměrně dlouhý muzikál plný emocí a nabádal i k zamyšlení.

Za zmínku určitě stojí také večerní procházka na Karlův most ihned po skončení divadla, při níž jsme si mohli prohlédnout osvícenou Prahu. Potom jsme se vrátili do hostelu a po večerce šli spát.

Druhý den jsme vstávali brzy, neboť nás čekala prohlídka Pražského hradu. Podívali jsme se do útrob samotného hradu a navštívili i katedrálu sv. Václava a Vojtěcha. Následovala cesta metrem na Václavské náměstí, kde jsme měli opět rozchod.

A pak už jsme jen jeli tramvají zpět na ubytování sbalit si věci a připravit se na odjezd. Na Hlavním nádraží Praha jsme nastoupili do vlaku a vydali se domů. Cesta rychle utekla a za chvíli jsme zastavovali v Křižanově a loučili se. Byli jsme zpět. Tentokrát ale plní vzpomínek a zážitků.                                                                                      Nikola Zezulová, 9. ročník

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Kraj Vysočina
Škola spolupracující s Mensou
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)