Setkání mládeže

V sobotu 9. dubna se v prostorách brněnské katedrály sv. Petra a Pavla a jeho okolí uskutečnilo tradiční Diecézní setkání mládeže s otcem biskupem Vojtěchem. Z Tasova se na něj vypravila skupina žáků druhého stupně, kteří navštěvují náboženství. Počasí nám sice moc nepřálo, ale na náladě neubralo. Cestou jsme se připojili ke skupině žáků z Velkého Meziříčí pod vedením pana jáhna Dyčky a společně jsme dorazili do katedrály, kde nás nejprve čekalo přivítání a následně bohatý program. Mládež si mohla užít přednášky, workshopy a další aktivity na míru jejich věku. Vrcholem dne byla mše svatá, kterou sloužil pan biskup a doprovodila skupina mladých hudebníků a zpěváků. To nejdůležitější, co jsme zažili, bylo společenství věřících vrstevníků.