Testování Mensa

Ve čtvrtek 9. 12. 2021 začala naše škola spolupracovat s Mensou České Republiky - na naší škole se uskutečnilo testování IQ za účelem vyhledání nadaných dětí. Do testování se zapojilo 7 předškoláků a 49 žáků základní školy.

Do školy přijela paní Dana Havlová, která se již dlouhá léta testování v Mensa ČR věnuje. Nejprve si brala po dvojicích naše předškoláky, poté po malých skupinách děti do osmi let a nakonec už početnější skupiny žáků od let devíti.

Výsledky testování žáků obdrží rodiče buď emailem, nebo poštou nejpozději do jednoho kalendářního měsíce. Žáci, kterým již bylo 14 let a IQ jim bude změřeno větší než 130 dostanou zároveň s výsledkem přihlášku do Mensy. Děti mezi 5 a 14 lety se mohou stát členy Dětské Mensy.

Naše spolupráce s Mensou tímto ale nekončí. Od nového roku začneme na naší škole vést Klub nadaných dětí, popř. Klub deskových her pro nadané děti, budeme se také zúčastňovat Logické olympiády (již pro žáky MŠ).

Pokud se příští týden vrátí dostatečný počet žáků 5. ročníku z karantény, popř. chybějící ostatní, přijela by paní Havlová ještě příští týden a žáky by dotestovala.

Doufáme, že testování bude pro naši školu přínosné a odhalí nám všechny nadprůměrně intelektově nadané žáky. Děkujeme všem rodičům za aktivní zapojení do této akce a zároveň prosíme ty, kteří se budou pohybovat v pásu nadprůměru, aby nás informovali.

Rozhovor s Danou Havlovou zde.

Nedošli vám výsledky? Máte další dotazy? Pište na email novotnad@zs-tasov.cz.